Yaşam

Gülşen Sahnelere Dönüyor

İmamlara yönelik sözleri nedeniyle 3 yıla kadar hapsi istenen Gülşen, 117 gün sonra Ataşehir’de bir marka gecesinde sahne aldı. Bir süredir konserlerden uzak kalan Gülşen sahnelere geri döndü.

Gülşen: “Bu ceza Gülşen olduğum için…”

İmam hatiplere yaptığı şaka nedeniyle “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 3 yıla kadar tutuklu bulunan ve 4 gün tutuklu kalan sanatçı Gülşen’in ilk duruşması İstanbul’da görüldü. 11’inci Asliye Ceza Mahkemesi dün. Duruşmaya Gülşen ve 14 müşteki katıldı. Milletvekillerinin de hazır bulunduğu duruşmaya KADEM’den avukatlar da katıldı.

“İstismara Uğradım, Hatta Hedef Alındım”

Gülşen’in savunmasında, “Mesleki kimliğim ve duruşum gereği mağdurum. Kadınlığım, bedenim, eşim ve anneliğim üzerinden defalarca sözlü linç ve tacize uğradım, hatta hedef gösterildim. Sahnedeki şaka sosyal duyarlılığımın bir uzantısı değildi. Ayrıca zamanlaması ve yayılımı benim için anlamlı ve manipülatif. Arada dört ay var. diyen ünlü sanatçı şöyle devam etti;

“Gülşen Olarak Var Olduğum İçin Ceza Aldım…”

“Videonun yayılması bir gün sürdü, ertesi gün linç kampanyası başladı ve ben hapse girdim. Bütün bunları hayatta Gülşen olarak varlığımın cezası olarak görüyorum. Beş yaşındaki oğlumdan uzaktayım, 50 konserim iptal oldu. Yurtdışı yasağından dolayı oradaki konserlerime gidemiyorum” kelimeleri kullandı…

Yurt Dışına Çıkış Yasağı Devam Edecek…

Davada orta karar ile “en yakın karakola imza atmayın” İsimli denetim kaldırılırken, yurt dışına çıkış yasağının devamına karar verildi. Mahkeme beraat talebini reddederek duruşmayı 21 Aralık’a erteledi. Gülşen’in menajeri olduğunu söyleyen Haluk Şentürk ve Gülşen’in ağabeyi Özden Bayraktar, basının görüntü almasını engelleyerek tehdit ve eylemlerde bulundu.

“Sona Geldim”

Duruşmanın ardından açıklama yapan müzisyen Gülşen’in avukatı Celal Ülgen, “Türkiye’de yargı bağımsız değil. Ben bu hakimler ve mahkemelerle adaletin aranabileceğini düşünmüyorum. 54 yıllık avukatım, sanırım sona geldim”şeklinde dile yansımasını sağlamıştır.

Gülşen Sahnelere Dönüyor

250 bin TL’ye yurt dışı yasağı kaldırılan müzisyen, kıyafetiyle yeniden konuşuldu. Gülşen’in yeni yılda İzmir Gündoğdu Meydanı’nda halk konseri vereceği ve bunun karşılığında 2.5 milyon TL aldığı iddia edildi.

O özür diledi!…

Ünlü müzisyen Gülşen, son yaşananların ardından sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Uzun yıllar birlikte çalıştığım meslektaşlarımla çalışın ve çalışın. Medyada yaptığım bir fıkra toplumu kutuplaştırmayı amaçlayan kişiler tarafından gündeme getirildi ve yayınlandı. Üzülerek söylüyorum ki sözlerim ülkemizde kutuplaşmayı amaçlayan kötü niyetli kişilere malzeme vermiştir. İnandığım özgürlüğü savunurken, kendimi eleştirdiğim radikal sona doğru fırlatılmış görüyorum. Görüntüdeki konuşmamdan rahatsız olan veya kırılan herkesten özür dilerim. Başka bir dil bulmam gerekiyordu; Bulacağım…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu