Haber

İki şehirden iki işkence iddiası

Adana’da 41 yaşındaki MK’nin aracında 17 Nisan’da yapılan aramada, CY olmak üzere 4 ve iki kadında 10 tabanca bulundu. 4 kişi silah kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne (KOM) sevk edildi. MK, burada işkenceye maruz kaldığını anlattı.

İddiaya göre 30 yaşındaki KT, 17 Nisan’da İstanbul Sarıyer’de polis Y.Ç. ile tartıştı. Daha sonra KT’nin aracı, Y.Ç.’nin de aralarında bulunduğu polis tarafından durduruldu. KT, götürüldüğü polis merkezinde ağır şiddete maruz kaldığını belirtti.

BİRİ TUTUKLANDI, BİRİ SERBEST BIRAKILDI

Sözcü’den İsmail Saymaz, bugün yayınladığı ‘Size sıfır tolerans’ başlıklı yazısında MK ve KT’nin karakolda maruz kaldığı şiddeti yazdı.

Yazıda MK’nin iddiaları şu şekilde ifade edildi: “Avukatın odasına götürüldüm. Işıkları söndürdüler. Üzerime su döküp copla dövdüler. Silahları almamı istediler. 20 dakika darp edildi. Ambulans istedim aramadılar. Nefes alamıyordum, kalbim sıkıştı. Avukatım ambulans çağırdı ama bana söylendi, söylemediler.”

MK ve CY tutuklanırken iki kadın serbest bırakıldı. MK suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Sarıyer’de polis, Y.Ç. ile tartışan KT, aralarında Y.Ç.’nin de bulunduğu polisler tarafından durdurularak seyir halindeyken araçtan indi. Raporda ‘araçtan uyuşturucu kokusu gelmesi üzerine araçtan çıkarıldıkları’ belirtiliyor. KT’nin iki polise de hakaret ettiği ve saldırdığı belirtildi.

Haberde, konuyla ilgili olarak şunlar yazıldı: “Raporda yazılanın aksine KT’nin üzerinde veya araçta uyuşturucu maddeye rastlanmadı. Kanında veya idrarında uyuşturucu veya alkol olduğuna dair herhangi bir delile rastlanmadı. KT, iddiaya göre; sokakta ve karakolda şiddetli şiddete maruz kaldığını ve ‘Polis beni kelepçeledi ve yere yatırdı’ diyor. özellikle gözlerimi şişiren, beni kulağımdan çekip sürükleyen, elmacık kemiklerimde ve burnumda kırılmalara neden olan kişidir. Y. de beni darp etti. İki polis bana küfretti.” “KT’nin burnunda ve elmacık kemiklerinde kırık olduğu tespit edildi. Polisin direnme, tehdit ve hakaret suçlarından suç duyurusunda bulunduğu KT, serbest bırakıldı.” (HABER MERKEZİ)

haberbayramic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu