Haber

Şeffaf Oda 1 yaşında

Mehmet UZEL (İGFA)
sr2Başkan Yalçın, Kayseri’nin en büyük, Türkiye’nin ise 7. büyük mahallesi olan Mevlana’da Şeffaf Oda’yı hayata geçirdiklerini hatırlatarak, “Talas Mevlana Mahallesi’ndeyiz. 85.000 nüfusu ile Türkiye’nin en yoğun yedinci, Kayseri’nin ise birinci mahallesidir. Vatandaşla buluşma adına Şeffaf Oda uygulamamızı hayata geçireli tam bir yıl oldu. Her hafta çarşamba günleri gerçekleşen uygulamamızda günde ortalama 60 kişi ve grubun geldiği bir merkeze geldik. Sohbet ettik, dileklerini ve tekliflerini aldık. İş ve ödev dışında her konuda yardımcı olmaya çalıştık. Bu talepler sadece Talas Belediyesi’ni ilgilendirmiyor, ulaşım, elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz kurumlarını da kapsıyor. Yanlarından geçerken selam verenler oldu. Ekmek alıp ikram edenler oldu. Pasta, pasta getirenler oldu. Bu uygulama ile vatandaşlarımıza farklı dokunmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz” dedi. dedim.

“TÜRKİYE İÇİN ÖRNEK OLUYOR”

Başkan Yalçın, uygulamanın Türkiye için örnek olduğunu belirterek, “Bu uygulama ile çeşitli platformlarda ödüle layık görülen bir proje haline geldik. Türkiye’de bir ilkti. Her çarşamba sabah 9.00’da dükkan açar gibi gelip burada oturuyorum ve akşama kadar vatandaşlarımızı dinliyoruz. Belediyeciliğin en önemli boyutu insan ilişkileridir. Kimse belediye başkanıyla görüşemeyeceğini veya randevu almak istediğini söylemiyor. Hem vatandaşlarımıza hem de çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Uygulamadan memnun olan vatandaşlar, “Cumhurbaşkanından, bu uygulamadan ve sorunların anında çözülmesinden çok memnunuz. Allah razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Yanıtlaİlet

haber-yavuzeli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu