Haber

Sınırlar farklı, acı aynı!

“Kardeş şehirden deprem bölgesine yardım eli”

Lüleburgaz, geçtiğimiz haftalarda kardeş şehir protokolü imzaladı. Bulgaristan’ın Haskovo Belediyesi, depremzedeler için topladığı yardımları bölgeye gönderilmek üzere Lüleburgaz’a getirdi.

Bulgaristan’ın Lüleburgaz’ın kardeş şehri Haskovo Belediyesi, Kahramanmaraş ve 10 ili etkileyen yıkıcı depreme kayıtsız kalmadı. Haskovo Belediyesi tarafından toplanan insani yardım malzemeleri, Haskovo Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Ermin ile birlikte malzemelerin toplandığı Lüleburgaz’daki Lüleburgaz Yıldızları Hanımlar Akademisi’ne getirildi. Yardımlar tasnif edilmek üzere gönüllüler tarafından teslim alındı.

Gönüllüler devam ediyor

Öte yandan bölgedeki çalışmalara temel olacak gönüllülerin Kırklareli Valiliği koordinasyonunda Lüleburgaz Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle gönderilmeye devam ediliyor. Dün gündüz iki otobüs dolusu gönüllü gönderildikten sonra, gece de bölgeye bir grup istekli gönderildi.

Kamyonları göndermeye devam edin!

İlk günden bu yana Lüleburgaz halkının büyük özverisiyle toplanan yardımlar, Lüleburgaz Belediyesi tarafından tırlarla gönderilmeye devam ediyor. Bugüne kadar 18 TIR deprem bölgesine yola çıkarken, TIR’ların yardım malzemesi yüklü olarak gönderilmesine devam edilecek.

Güncel ihtiyaç listesi!

Tüm bunlara ek olarak bölge için gerekli olan ihtiyaçlar listesi de sürekli güncellenmektedir. Lüleburgaz’dan yardım göndermek isteyen vatandaşlar, Lüleburgaz Belediyesi’nin açıkladığı yeni ihtiyaç listelerini sosyal medya hesaplarından takip edebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-ozalp.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu