Haber

Adalet ve Demokrasi Haftası Kapsamında Anma Töreni Gerçekleştirildi

Adalet ve Demokrasi haftası nedeniyle 24 Ocak 2023 Salı günü saat 12:00’de Malkara Atatürkçü Fikir Derneği tarafından Atatürk Anıtı önünde anma programı düzenlendi.

Yürütülen anma programı; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, YETER Partisi Malkara İlçe Başkanı Nevzat Ulu, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Vasfi Güner, Ersin Kaçar, Belediye Meclis Üyeleri, Kemalist Niyet Derneği Malkara Şube Başkanı Lerzan Baykal ve Kemalist Niyet Derneği Üyeleri, Malkara İl Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Akçay, Malkara İl Yönetim Kurulu Hanımlar Meclisi Başkanı Öznur Akyol, Türk Kadınlar Birliği Malkara Şube Başkanı Belma Özsoy ve üyeleri, basın mensupları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Kemalist Niyet Derneği Malkara Şube Başkanı Lerzan Baykal günün anlam ve değerini belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve anma törenine katılan vatandaşlar Atatürk devrimleri yolunda mücadele eden Uğur Mumcu ve bu uğurda hayatını kaybeden gazetecilerin fotoğraflarının altına karanfil bıraktılar.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

ineboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu