Haber

Burhaniye Kuyumcu Mahallesi’nde aşevi inşaatına başlandı

Kuyumcu Mahallesi’nde belediyeye ait olan eski okul binasının yıkılarak yerine aşevi binası yapılması projesi hayata geçiriliyor.

Yaklaşık 1100 m2’lik alan üzerine tek katlı 120 m2 olarak inşa edilecek aşevi, bağışçı Kamil Daş’ın katkılarıyla Burhaniye Belediyesi tarafından yapılacak ve mahalle halkına hizmet verecek.

Çevre düzenlemesi ile çağdaş bir yapı havası verecek aşevi, 1 fırın, açık oturma alanları ve aşevinin yanı sıra; Bu ortak kullanım alanında düğün, sünnet, hayır, kış hazırlıkları gibi faaliyetleri rahatlıkla yürütebilecektir.

Kod farkından dolayı planda iki kat olarak kullanılan alana iki kat teras yapılacak ve toplu etkinliklerde kullanılabilecek kullanışlı alanlar oluşturulacaktır. Bulaşıkhane, yemek pişirme ve yemekhane olarak tasarlanan binanın temeli atıldı ve inşaatına başlandı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, mahalleye hizmet verecek alanın üretimine başlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Mahallelerimizin talepleri doğrultusunda çok amaçlı aşevi projesini hayata geçiriyoruz.

Geleneklerimizi yaşatarak Kuyumcu Mahallemize halkımızın birlik ve beraberlik içinde, özel günlerinde rahatlıkla bir araya gelebileceği bir aşevi kazandıracağız. Bağışçımız Kamil Daş’a bu projeye katkılarından dolayı teşekkür ederiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu