Haber

Hatay’da enkazdan 3 kişi Moğolistan arama kurtarma ekibi tarafından kurtarıldı.

Moğolistan arama kurtarma ekibi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay’da çalışmalarının ilk gününde enkazdan 2’si çocuk 3 kişiyi kurtardı.

Moğolistan Acil Durumlar Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 35 kişilik arama kurtarma grubunun dün ulaştığı Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına başladığı belirtildi.

Moğol ekibinin çalışmalarının ilk gününde 2’si çocuk 3 kişiyi enkazdan çıkardığına ilişkin açıklamada, “Ekibimiz tarafından ilk tıbbi müdahale yapıldıktan sonra bu kişiler hastaneye kaldırıldı.” kelime kullanıldı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Moğolistan, Türkiye’ye 35 kişilik arama kurtarma ekibi ve sağlık çalışanı göndermişti. Arama kurtarma grubu, beraberinde 1500 battaniye, 10 ton konserve et, 2 ton mum ve çeşitli yardım malzemeleri getirmişti.

Moğolistan Başbakan Yardımcısı Amarsaikhan Sainbuyan, Moğolistan ile Türkiye arasında tarihi dostluk ve klasik çıkarların geliştiğini belirterek, Türkiye’nin 2010 ve 2016’daki ağır kış koşulları nedeniyle ülkesine yaptığı insani yardımları hatırlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu