Teknoloji

Kişilerin Kimlikleriyle Selfie’ler Sosyal Medyada Dolaşıyor: Şimdilik Kaç Kişinin Etkilendiği Belli Değil

Evet, bazı kullanıcılar tam olarak bunu yaşadı. Anonim görünen ve kim tarafından veya kimler tarafından açık görünen sosyal medya hesapları nedeniyle. kimlikleriyle poz veren insanların fotoğraflarıpaylaşılmaya başlandı.

Birçok insan kimliğinizi ve yüzünüzü ifşa etmek Bu hesaplar ne yazık ki diğer kullanıcılar da bu hesapları paylaştıkça daha da yaygınlaşıyor. Bu sebeple etik kurallarımıza uygun olarak bu paylaşımları sansürlü olarak yapıyor olacağız.

Sosyal medya platformları bu tür paylaşımları engellemeye başladı.

videolar ve paylaşımlar sosyal medya platformları tarafından kaldırılmaya başlandı Ancak bu durum birçok kişinin kimlik bilgilerinin ifşa edilmiş olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Üstelik bu durumdan etkilenen insan sayısı şu an için belirsizliğini koruyor.

Tüm fotoğraflardaki kişiler belirli kriterlere göre poz veriyormuş gibi görünmek ve ellerinde kimlik belgelerini bulundurmakBu birçok soru işaretini gündeme getirdi.

Bildiğiniz gibi Türkiye’de herkesin kimlik bilgilerini listeleyen ‘ücretsiz’ bir site olduğundan bahsetmiştik. Bu siteden sonra kendini tanımlayan selfie’lerin ortaya çıkması da kafa karıştıran bir başka konu. Ancak sizden bu şekilde poz vermeniz istenebilecek birçok kurum ve kuruluş vardır. Sızıntının nedeni hakkında şu an için kesin bir bilgi yok.İlerlemeyi bildireceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu